tianDe turmalínové koule na praní, 2 ks Rozbalit

tianDe turmalínové koule na praní, 2 ks

144301

Nové

EKO KOULE – produkt pro odpovědnou domácnost, který šetří za tři - Vaše zdraví, přírodu i Vaši peněženku. Změňte Vaši představu o praní a seznamte se s čistotu za jinou cenu.

Informace

skladem

25 ks

1 088 Kč

s DPH

By buying this product you can collect up to 35.2 bodů. Your cart will total 352 bodů that can be converted into a voucher of 70 Kč.


Prostředek pro ekologické a ekonomické praní barevného prádla.

Díky absenci agresivních chemických látek jsou eko-koule s turmalínem zcela neškodné pro zdraví člověka a životní prostředí. Nahrazují nejen prací prášky a tekuté prací prostředky, ale i aviváž. Předpokládaná životnost ekosfér je 400 pracích cyklů. Nákupem eko-koulí sponzorujete výsadbu jednoho jehličnanu v rámci charitativní akce „Les TianDe“.

Každoročně se ve světě spotřebovávají desítky miliónů tun pracího prášku. Jeho hlavními složkami jsou povrchově aktivní látky (PAL) a fosfáty. Ty se jednak přes kanalizaci a ČOV dostávají do vodních toků a nádrží a v důsledku také zvyšují skleníkový efekt, protože snižují schopnost oceánů absorbovat oxid uhličitý. Fosfáty totiž stimulují růst toxických sinic a produkty jejich rozkladu (amoniak a sirovodík) ničí většinu mořského ekosystému. To vše může napomáhat změně klimatu a vyššímu výskytu extrémních klimatických jevů.

Z pohledu lidského organismu působí PAL jako jed. Mění biochemické parametry krve, porušují celistvost buněk a mají nepříznivý vliv na přenos nervových impulzů. Usazují se hlavně v játrech a mozku. Fosfáty, společníci PAL, přispívají k jejich rychlejšímu proniknutí přes lidskou pokožku. Navíc fosfáty váží ionty vápníku a mohou způsobit vznik osteoporózy a destrukci kostí. Osteoporóza je velmi rozšířené onemocnění, které směle konkuruje srdečně-cévním chorobám, cukrovce nebo onkologickým onemocněním. Její léčba je dlouhodobá, nákladná a nepříliš úspěšná.

Je správný čas jít jinou cestou! EKO KOULE TianDe neobsahují žádné PAL, fosfáty a jiné syntetické látky. Skládají se ze 100 % z přírodních komponentů. Je to dvojice, která patří k sobě.

Zelená koule obsahuje granule turmalínu, zeolitu a kovu vzácných zemin. Eko koule působí na vodu slabými střídavými elektromagnetickými poli, které vznikají při pohybu turmalínu a snižují tím povrchové napětí, a naopak zvyšují rozpustnou schopnost vody. Zeolity mají pórovitou strukturu. Jejich póry působí podobně jako houba a absorbují všechny soli z vody, proto je díky zeolitu voda změkčená a prádlo pak jemné a vzdušné. A nakonec kovy vzácných zemin zlepšují kvalitu praní tím, že zvyšují vodivost vody.

Modrá koule obsahuje stříbro, které má antibakteriální a dezinfekční účinky.

Při praní s turmalínovými koulemi se:

 • nepoškozují vlákna tkanin
 • rozpouští se solné filmy na povrchu textilu
 • obnovuje se barevnost látek
 • látky stávají měkčími a nadýchanějšími
 • nepoužívá aviváž
 • šetří, protože:
  • sada eko koulí vystačí na 400 použití
  • 1 praní s pracím práškem a aviváží stojí v průměru 22 Kč
  • náklady na 400 dávek klasického praní jsou tedy 8.800,- Kč
  • náklady na 400 dávek chytrého praní s eko koulemi jsou 1.088,- Kč (cena pro registrované 707,- Kč)

Pojďte prát chytře, zdravě a odpovědně!

ZÁSADY SPRÁVNÉHO POUŽÍVÁNÍ

Koule vkládáme přímo do pračky s prádlem. Teplota vody by neměla přesáhnout 60 °C, nejlépe je prát na 40 °C s max. 600 otáčkami.  Nejsilnější prací složkou je voda, proto by měla mít prostor a pračka by neměla být přeplněna.

Pokud by na silně znečištěném prádle zůstaly skvrny, je doporučené zvýšit teplotu praní na 60°C a případně se na skvrnu aplikuje nepatrné množství mycího prostředku s mýdlovým oříškem či 1/5 dávky klasického pracího prášku.

Pokud se stane, že se na prádle po vyprání objeví flíčky, ať už bílé či šedivé, je nutné provést čištění pračky. Vaše pračka může mít usazený vodní kámen, který se vlivem působení turmalínových granulí rozpouští a ten pak ulpívá na prádle. Nedoporučuje se používat turmalínové koule pro praní výrobků z hedvábí, vlny a jemného prádla.

Po doprání se eko koule z pračky vyndávají a nechávají se vyschnout. Pravidelně (1x za měsíc) nechávejte eko-koule uschnout na přímém slunci.

TIP NA SPANÍ :)

Turmalín má skvělý vliv na spánek. Trpíte nespavostí? Vezměte turmalínové koule a vložte je do postele k oblasti hlavy. Dobrou noc!

Dotaz na produkt

Zeptejte se na cokoli.

(nepovinné)
*(Vyžadováno. Budeme Vás informovat.)
Souhlasim

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.